Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

>>Postavy<<
  Podplukovník John Sheppard

John Sheppard se připojil k expedici do Atlantis náhodou. Pilotoval vrtulník s generánel O´nielem když je málem sestřelil dron.Díky jeho dobrému pilotování přežily a dostaly se do základny v antarktidě.Tam zjistil že má velice silný antický gen což mu vyneslo místo v expedici.

Občas má problémy poslechnout rozkaz ale většinou to dobře dopadne.U žen má celkem dobrý uspěch zabodoval i u několika žen které nejsou ze Země.Párkrát měl namále napr.Když se na něm začal krmit iratusky brouk nebo se z něj stávala nová příšerka z hororu.

 

 

 
 
 Dr. Elizabeth Weir

Dr. Elizabeth Weirová, je na naší planetě výbornou a uznávanou expertkou na mezinárodní politiku, také je velice dobrou vyjednavačkou a ovládá mnoho jazyků. 

Díky své výborné práci, byla vybrána na (docela krátké) velení SGC. Následně velela na tajné základně v Antaktidě. 

Ovšem ta nejdůležitější práce jejího života nastala, až když jí byla nabýdnuta práce na velení expedice na Atlantis v galaxii Pegasus. 

Jako velitelka ve ztraceném městě Antiků, je Elizabeth, přísná, zakládá si na pravidla, které poruší pouze, pokud jsou její podřízení v ohrožení života ale zároveň, by případná akce neohrozila Atlantidu či naši planetu Zemi. Dalo by se říct že ji zabily replikátoři.


 Dr. Rodney McKay

Rodney "Meredith" McKay je "nejdůležitější" člen expedice SGA. Jeho Inteligence nejednou zachránila Atlantidu před zkázou, ale díky jeho Aroganci nejednou málem všechny zabil. 

Vynecháme-li jeho vrozenou zbabělost (a taky alergii na citróny) tak je to skvělý vědec... ale oproti Carterové (do které je/byl zamilovaný) toho má ještě mnoho co dohánět.UJeho nejlepší přítel byl Carson Beckett a když zemřel tak si vyčítal že kdyby s ním šel na ryby tak se to nestane.Jeho arogance dostala tým do několika problémů např.zničil 5\6 slunešní soustavy.
 

Teyla Emmagan

Teyla pochází z planety Athos. Poprvé se setkala s lidmi ze Země hned po jejich příchodu do galaxie Pegasus. Její rodnou planetu napadli Wraithové a Athosiané tak byli nuceni ji opustit a odejít na Atlantis.

Zprvu musela bojovat s nedůvěrou, protože ačkoliv se stala aktivní členkou Sheppardova týmu, neustále naráželi na cizích planetách na Wraithy. Na Teylu tak padlo podezření, že je ona nebo někdo z jejích lidí Wraithský špeh. To se později ukáže jako lež, protože Wraithové sice dostávali zprávy od Teyly, ale ta v tom byla nevinně, poněvadž signál vydával její přívěsek na krku, která Sheppard našel na Athosu a Teyle ho věnoval. Tento incident ale způsobil to, že se Athosiané rozhodli odejít z Atlantis na pevninu, která se nachází asi půl hodiny letu od města. Teyla, vědoma si toho, že svým lidem pomůže spíš ve městě než na pevnině, nechala Athosiany odejít, ale sama zůstala v Sheppardově týmu, aby pomohla lidem bojovat s Wraithy.

Teyla má v sobě zvláštní Wraithský gen, který jí umožňuje napojit se na mysl úlu. Tuto schopnost objevila, když se Wraithská flotila blížila k městu a ona je dokázala vycítit. Její tým jí dokonce pomohl objevit planetu, kde se dozvěděla i to, jak ke genu přišla. Jeden Wraithský vědec kdysi experimentoval na Teyliných předcích, protože chtěl udělat proces živení se na lidech efektivnější. Experimentoval s jejich DNA a zanesl do ní i DNA Wraithů. Když to ostatní Wraithové zjistili, lidi zabili, ale některým se povedlo přežít a právě z jejich linie Teyla pochází.

Svou schopnost už několikrát použila, a naučila se jí částečně ovládat. Nejednou už takhle týmu pomohla, když dokázala dokonce řídit Wraithskou loď.

Její vztah se všemi členy týmu je velmi dobrý, a v případě Shepparda to jednu dobu vypadalo i na něco víc, ale potom, co spolu začali pracovat, se jejich vztah ustálil na velmi dobrém přátelství. Teyla si ovšem nejvíce rozumí s Rononem Dexem, jenž se k týmu později připojil a jako jediní dva lidé, kteří nejsou ze Země, spolu často tráví volný čas v tělocvičně.

Teyla už nemá rodinu. Její matka zemřela pravděpodobně, když byla Teyla ještě malá a jejího otce odnesli Wraithové při sklizni. Nejbližší člověk, Athosianská žena, Charin, která byla pro Teylu jako babička, zemřela později na Atlantis.

Pro tuto mladou Athosianku se tak stala Atlantis domovem a svou empatií, soucitem, i schopnostmi vyjednavače, často dokáže v Sheppardovu týmu zastat i místo diplomata.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                Poručík Aiden Ford
foto Tento mladý poručík je velmi nadšený z nového přidělení do týmu Atlantis, a sám se také na tuto misi dobrovolně přihlásil. Doma nechal své prarodiče, kteří ho vychovali, i sestřenici, s níž si je velmi blízký. Nikdo z nich neví, co jejich Aiden dělá, ale myslí si, že je někde v Afghánistánu.

Ford je během prvního roku na Atlantis Sheppardovým zástupcem a pravou rukou. Často si dokáže zachovat chladnou hlavu i ve chvílích největšího zmatku a uvažuje čistě vojensky a takticky.

Když byl spolu s ostatními členy týmu v Jumperu, který se zasekl v bráně (epizoda 38 minutes), dokázal převzít velení a díky němu nakonec všichni psychicky náročnou situaci ustáli a přežili.

Jeho chladné uvažování je narušeno ve chvíli, kdy je spolu s dalšími lidmi nakažen nanovirem, který zabil několik vědců, a s nímž jako voják nemůže nijak bojovat. Tehdy naštěstí dokázali doktoři McKay a Beckett najít lék.

Nedokázali mu však už pomoci, když mu při napadení Wraithem vnikl do těla Wraithský enzym. Ten Fordovi sice dodal sílu a energii, ale ošklivě mu zamlžil mysl. Mladý muž proto utekl z Atlantis bránou, aby týmu později dělal nepříjemnosti při jeho misích.

Poprvé je to ještě krátce po jeho útěku z města, kdy na jedné planetě unese doktora McKaye a snaží se zachránit plukovníka Shepparda a Teylu z rukou "nepřítele" Ronona Dexe. Později se ale ukáže, že Ford nepozná přítele od nepřítele, a McKaye málem zabije. Dex ho včas zastaví, ale i přesto se Fordovi podaří utéct tak, že vběhne do paprsku Wraithské stíhačky.

Když na něj tým narazí o půl roku později, opět to má pro všechny špatné následky. Ford všechny, kromě Shepparda, nadopuje enzymem a nutí tým, aby mu pomohl zničit Wraithskou loď. Fordovi se totiž podařilo najít skupinku mužů, které také naučil být závislé na enzymu a s jejichž pomocí se rozhodl vyhlásit válku Wraithům. Jeho plán samozřejmě nevyjde, a poté, co pomůže Sheppardovi a jeho týmu utéct z Wraithské lodi, sám mizí v jejích útrobách.

Letectvo vede Forda jako pohřešovaného, ale nikdo nepochybuje o tom, že na něj, potloukajícího se někde po galaxii Pegasus, určitě ještě narazí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dr. Carson Beckett (Paul McGillion)

foto Doktor Beckett je hlavním lékařem na Atlantis. Je Skot a dobrý přítel doktora McKaye. Původně byl přiřazen jen na základnu v Antarktidě, aby později následoval expedici do galaxie Pegasus. Objevil tzv. ATA gen, který umožňuje vybraným lidem ovládat antickou technologii, protože sám tento gen má. Přišel i na to, jak gen uměle implantovat, tedy vynalezl genovou terapii, jež první podstoupil doktor McKay. Tato terapie se ujala a ačkoliv je účinná jen u 48% lidí, většina lidí, mířících po znovu spojení Atlantis se Zemí, tuto terapii podstupuje, aby tak mohli piloti ovládat Jumpery a vědci antická zařízení. Jeho přísaha a lékařská etika dostala několikrát zabrat, když např. pomohl rase Hoffanů ve vývoji látky, zabíjející Wraithy a 50% lidí, kteří ji použijí. Utrpěl tehdy osobní ztrátu v podobě smrti jedné z Hoffanských vědkyň, která zemřela po použití právě tohoto séra. Je považován za jednoho z předních expertů na biologii Wraithů, ale jeho retrovirus, který vymyslel a jež by měl Wraithy přeměnit na lidi, způsobil víc škody než užitku. Když byl použit jako zbraň, Beckett měl oprávněné námitky a později tento výzkum raději uzavřel a dál se mu nevěnoval. Z jeho pokusů totiž vzešli jen další nepřátelé, v čele s Wraithem Michealem, přeměněného z Wraitha v člověka a zpět.

Carson Beckett pochází z početné rodiny, má pět sourozenců a velmi starostlivou matku. Během tří let v expedici se z původně bojácného doktora, který odmítal cestovat bránou, stal odhodlaný lékař, nebojící se jít i do boje, aby uchránil svoje přátele.

Avšak záchrana životů pro něj zůstávala hlavní věcí. Zemřel při záchraně jednoho pacienta, kdy byl nucen mu vyjmout z těla výbušný nádor, který krátce po operaci explodoval.

Zprávu o jeho smrti předával Carsonově rodině Rodney McKay.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                              Radek Zelenka

Radek Zelenka je věděc jako Rodney Mckay.Pochází z české republiky.Na jeho oblečení jsme si mohly už mnohokrát všimonout české vlajky.Je to velice důležitá vedlejší postava.Je expert na antickou technologii.Po Rodneym je druhým nejchytřejším mužem na Atlantidě.Dokáže zachovat chladnou hlavu a logicky přemýšlet ( což Rodnemy občas dělá potíže :) ) Několikrát měl namále..když ho zasáhl blesk při přetížení nebo když mu prlítla nohou kulka ( nebo spíše malinkatý asteriod) Je známý především díky svým hláškám které jsou v češtině.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                               RONON DEX

Tento hrozivě vyhlížející chlapík pochází z planety jménem SATEDA...jednoho dne na ně zautočily Wraiti a sklidily celou jeho planetu..jeho však z neznámého důvodu nemohly vysát a proto z něj udělaly bežce.Operovaly mu do zad vysílač a začaly ho lovit.Lovily ho 7 let.Poté narazil  na tým johna Shepprda který tam  hledaly kolegu Eidena Forda.Jenže Ford unikl a Ronon se dostal na Atlantis.Ze začátku se moc nevěřilo jemu a on nevěřil Pozemštanům.Ale hlavně díky Shepprdovi a Teyle se dokázal adaptovat na nové prostředí.Našel si i přátele a to mimo tým Shepprda.Například s doktorkou Jennifer Kellerovou.Chvíli to vypadalo že by mezi nimi mohlo něco být ale Jeniffer se nakonec rozhodla pro Rodneyho.Ronono se stal neocenitelným členem týmu.Jeho bojové schopnosti jsou tak vynikajcí že se vyrovnávají i Jaffovy Tielcovi se kterým jednou bojoval.Má také smysl pro spravedlnost a udělá cokoliv aby zničil Wraity.Prostě je nenávidí za to že zničily jeho planetu.

 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist