Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

>>Vesmírné lodě<<
 

Aurora je antická válečná loď vyslaná v době válek s Wraithy na speciální průzkumnou misi, na které měla zjistit slabinu Wraithů. Slabinu nejspíš zjistila, avšak byla těžce poškozena v bojích s Wraithy a její posádka musela přejít do hybernačních komor, kde strávila přes deset tisíc let. Po zapojení ZPM v Atlantis byl vyslán dálkový signál, který ji navedl zpět k Atlantis, kam by současnou rychlostí dorazila za 42 miliónů let. Stav lodi po deseti tisících let byl žalostný, neví se, zda byla loď stále bojeschopná, či opravitelná pozemskými technologiemi.

Tuto loď se podařilo nalézt pomocí dálkových senzorů Atlantis na okraji galaxie Pegasus. Daedalus k ní doletěl a Sheppardův tým se na ní přenesl pomocí asgardské transportní technologie. Na její palubě nalezl posádku v hybernačních komorách, které je sice dokázali udržet při životě, částečně zpomalit stárnutí, ale po jejich opuštění by už nebyli schopni dalšího života. Rodney podrobnějším prozkoumáním zjistil, že mezi sebou komory komunikují a pomocí jedné volné se k nim připojil John. Lodní počítač byl stále v provozu, ale kvůli zásahu wraithů dosti zmanipulován. Na posledním místě za zmínku stojí stále funkční autodestrukční systém, což bylo poslední věcí, kterou se o Auroře podařilo zjistit.

S touto lodí jsme se setkali pouze jednou jedinkráte v díle 2x09 - Aurora.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                          Daidalos

 
Daedalus je vůbec první loď třídy X-304. Proto se také lodím BC – 304 říká lodě třídy Daedalus. V době, kdy byla na cestě na Atlantis se teprve dokončovala možná známější Odyssey, která se potom stala vlajkovou lodí flotil Země. Daedalus prošel, oproti zastaralejším X-303 – Prometheus, dost razantními změnami. Loď má zásadně jiný tvar.

Loď je také napěchovaná nejnovějšími Asgardskými technologiemi (kromě zbraní samozřejmě):

  • Nyní už není třeba používat na přenášení osob a objektů rádiový přijímač přichycený na daném objektu či osobě. Nová technologie umožňuje zaměřit věc bez vysílačů. Ovšem hned první den Daedalova nasazení bylo transportní zařízení upraveno, respektive byla odstraněna pojistka, která znemožňovala přenášení jakýchkoliv zbraňových systémů.
  • Mezigalaktický hyperpohon. Tento pohon je razantně výkonnější než u X-303. Díky jeho rychlosti umožňuje překonat vzdálenost mezi Zemí a Atlantis přibližně za 18 dní .
  • Štít. Má větší kapacitu oproti starším a pomaleji se vybíjí. Odolá většině nebezpečných faktorů.
  • Jádro. BC-304 mají výkonnější jádro, které dovoluje napájet více sekcí při přesouvání energie. Ovšem posádky BC-304 této energie „navíc“ využívají k posílení štítu.
col.  Steven Caldwell

Žádné zbraně na seznam nepatří. Asgardi nedají ostatním rasám nic, co by mohlo být použito proti nim (toto porušili pouze v díle 10x20 – Unending, kdy nám Asgardská říše před svojí masivní sebevraždou dala všechny jejich technologie, včetně zbraní schopných zničit loď Ori. Tuto úpravu provedli pouze na Odyssey ).

Na BC-304 je mnohem více zbraní než na X-303.

Daedalu velí plukovník (colonel) Steven Caldwell.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------          

OLESIANSKÉ BEZPEČNOSTNÍ PLAVIDLO

foto Malý olesianský křižník konstruovaný pro potřeby udržení pořádku na trestaneckém ostrově. Je vybaven třemi silnými vzduchovými motory určenými k odfouknutí vězňů do bezpečné vzdálenosti. Není známo zda obsahuje i klasické útočné zbraňové systémy.

foto Jeden z těchto křižníku pravděpodobně zachránil život atlantské expedici, když netušíc, že přistáli na trestaneckém ostrově, uvízli v obklíčení zločinci. Křižník svými silnými motory odfoukl trestance do bezpečné vzdálenosti a Atlantis tým se tak mohl vrátit do svého Puddle Jumperu. Poté byli bezpečně doprovozeni do jednoho z olesianských měst.


Loď užívaná rasou, se kterou jsme se setkali pouze v díle 2x05 Condemned a podle závěrečných záběrů dílu se s ní už nejspíš nesetkáme.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PUDDLE JUMPER

Je to antické víceůčelové plavidlo.Je postaveno z materálu kreré je odolnější proti energetickým střelám.Ale proti zbraním které nejsou energetické tak je snadný ho sestřelit.Jumper má maskování a zbraně.Nejméně 6 dronu.Také se maskování jde prizpůsobit tak že není maskování ale štít nebo také replikátorský antipole.Těmto lodím antikové říkaly jinak.Takto to pojmenovat Sheppard.Lod dokáže letět obrovskou rychlostí ale jestě lepší jsou brzdy.Dokážou zabrzdit téměř na místě.

foto


foto
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRAITH DART

foto Malá, uši-drásající stíhačka pilotovaná nejméně jedním Wraithem, přesná kapacita lodi není známa. Je schopná dosahovat neuvěřitelných rychlostí a cestovat mezi světy skrz hvězdné brány. Darty využívají stejného modrého omračovacího paprsku jako wraithské pušky.

Wraithský Dart o sobě dává vědět hlasitě palčivým hlukem, který vydává za letu. Je vybaven bezkontaktním paprskovým transportním zařízením přenášejícím zejména zajatce(potravu) do lodi, kde je osoba dematerializována, uložena do paměti stíhačky a po návratu na mateřskou loď zpět zhmotněna a zkonzumována hladovými Wratihy.

S Darty se setkáváme hned v prvním dílu, od té doby se vyskytují téměř v každém další epizodě, kde se vyskytují Wraithové.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WRAITH HIVE SHIP

foto Robustní wraithská mateřská loď, domov nesčetného množství po staletí hybernujících Wraithů. Obrovská loď je schopná mezihvězdného cestování a přistávání na povrchu planet.

foto První hnízdní loď, na kterou Atlantis tým narazil při svých výpravách byla ukryta pod povrchem jejich domovského světa -- a to tak dobře, že již nebylo možno ani poznat, že se o loď jedná. Neboť za dlouhá léta loď obrostla vysokými stromy a jinými křovinami. Pouze Strážce a malá skupina wraithských válečníků střežili zbytek jejich hybernující rasy; když byl Strážce zabit, začali se spící tvorové pomalu probouzet.

Loď pojme nespočet hybernačních komor a je vybavena nejméně jednou celou pro zadržení lidských osob po dobu než z nich Wraithové vysají život.

Existue nejméně 21 wraithských mateřských lodí, které se nacházejí ve stejném kvadrantu galaxie Pegasus jako Atlantis a celkově je jich nejméně 60.

Hned v úvodním díle jsme se s jednou setkali, aniž bychom ji však poznali, více se nimi setkáváme až při obléhání Atlantis - The Siege I, II a III a pak samozřejmě v dílech Lost Boys a The Hive.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRAITHSKÁ PRŮZKUMNÁ LOĎ

foto Wraithská loď, menší než křižník, ale větší než Dart. Loď je lehce ozbrojená, snadno zničitelná. Nedisponuje štítovými technologiemi.Obrázek lodi není protože byla vidět jen na radaru.Objevila se například v díle 2x09

Aurora.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRAITHSKÁ ZÁSOBOVACÍ LOĎ

foto Zásobovací loď,  strukturou téměř  totožná  s wraithskou mateřskou lodí,  má na
foto palubě velké místnosti s lidskými těly uchovávanými v kokonech, které slouží jako zásoby čerstvého jídla pro Wraithské mateřské lodě.

Takovéto lodě dovážejí zásoby mateřským lodím, které jsou zrovna na dlouhodobé misi a nebo obléhají planetu.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Al-kesh

Je to goa'uldský letoun středního doletu, používaný pro přepravu jaffů. Má dva zbraňové systémy. Je velice nebezpečný, protože může velice rychle manévrovat.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anubisova loď

Touto lodí přiletěl Anubis k Abydosu, aby zde získal jednu technologii - goa'uldské oko. Díky těmto šesti očím se stane jeho loď velice nebezpečnou. Jediným vystřelem lze zničit celou flotilu lodí, dále má Anubisova loď velmi silné štíty. Anubis touto lodí také zničil celou planetu - Abydos.Byla zničena při obléhání Země.Zničil ji O´niel s pomocí vědomosti Antiků.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apophisova loď

Tato loď měla údajně zaútočit na Vládce soustavy. SG-1 se však podařilo loď zničit pomocí armbands, ale Apophis si postavil jinou ( lepší ). Loď je velice podobná lodím třídy Ha'tak, ale je dokonalejší a větší.Pokud je známo byl postaven jen jeden prototyp.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bojový kluzák

Je to předchůdce dnešního Smrtícího kluzáku. Tento však má výhodu, že je tak malý a dokáže proletět Hvězdnou bránou. Je pro dvě osoby - jedna pilotuje a druhá ovládá zbraně.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Loď třídy Tel'tac

Je to nejmenší loď používaná jak goa'uldy tak tok'ry. Používá se hlavně k přepravě věcí, u Tok'rů jako výzvědné plavidlo. Tel'tac je vybaven trans,portními kruhy, zbraněmi a maskovacím zařízením.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Smrtící kluzák

Těmito kluzáky jsou vybaveny všechny lodě typu Ha'tak. Goa'uldi je používají na sestřelování povrchu planet. S kluzáky se dobře manévruje, ale nemají hyperpohon. Kluzák má zbraně, bývá pilotován jaffy, může létat v atmosféře i ve vesmíru. Země také vlastnila dva tyto kluzáky, ale byl z nich postaven letoun zvaný X-301.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stanice

Goa'uldská stanice služila k setkání goa'uldů na summitu. Obsahuje transportní kruhy, na její palubě byly také uchováváni goa'uldí symbionti. Na stanici jsou rovněž unikové moduly, kterými se dá při nouzové situaci uniknout.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Usirevova loď

Tato loď byla ukryta pod tunami písku v egyptské poušti. Goa'uld Osiris ji použil k úniku z planety Země.

Další z Osirisových lodí podobná třídě Ha'tak. Osiris ji získal za službu u Anubise. Tato loď má vylepšené zbraně a štíty, takže dokáže bezproblémů sestřelit i malou Asghardskou loď.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trasportní loď

Tuto loď používal Anubis k přepravě svých jaffů a zbraní na Abydos. Je zřejmě podobného typu jako Al-kesh.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

X-301

V dílu Serpent's lair si SG-1 "vypůjčila" dva smrtící kluzáky. Po doletu na Zemi byly převezeny do oblasti 51, kde byly upraveny do podoby X-301. Kostra zůstala z goa'uldských letounů, zbytek byl doplněn pozemskými technologiemi. Avšak letoun byl vybaven goa'uldským zařízením, které ho chránilo před krádeží. Po vzletu se aktivoval autopilot, který mměl namířeno zpět na Apophisovu základnu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

X-302

Vylepšená verze X-301, avšak tato verze je plně sestavená lidmi - jenom klíčové systémy jsou mimozemské. X-302 má 4 motory - tryskový, pulzační, raketový a generátor hyperprostorového okna. Ten funguje díky naquadrii - mimozemskému prvku, který je schpný uvolňovat velké množství energie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

X-303

První lidská vesmírná loď. Má hyperpohon, zbraňě, které získala jako dar od Asgardů, ... Je trup lodi je vyroben ze slitiny trinia a dalších kovů. Televize se dozvěděla o projektu Prometheus ( tajné označení SGC ) a dožadovala se vysvětlení. Letectvo však jim však místo SGC ukázalo X-303 - Prometheus. Na palubu se dostalo pár filmařů, kteří však byli z NID.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mateřská loď

Tato lod byla postavena za ůčelem dovážet orájské bojovníky do mléčné dráhy.Poprvé se s ní setkaly když vyletěly 4 tyto lodě z superbrány.Tam na ně čekaly :2 pozemské lodě,1 asgardská lod a asi 5-8 goaldskych hataku.Tato lod ma ale do te doby neprekonatelne zbrane a stity.Az diky paprskometum se jim mohli vyrovnat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Neznámé plavidlo z SGA díl daidalos na druhou

Z touto lodí se setkal tým podplukovníka Shepprda v diíle kdy byly s daidalem v jiních dimenzích.tato lod ůtočila na atlantis.Díky paprskometům se jim podařilo zničit hlavní zbraně ale vyslaly stíhačky.Osobně si myslim že Daidalos s plné pohotovsti s plnými štity by ji dokázal porazit.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Atlantida

Atlantida je výkvět antické technologie.hlavně sídlolo v galaxii Pegasu na planetě Atlantica.Má hyperprostoré motory ale i pohony které jsou na stejném principu cestování bránou.Je to hlavně město a ne bojová lod ale může i bojovat.její výzbroj jsou drony a potom taky railguny které sem daly při utoku wraitu.Může být taky maskovaná ale nemůže být maskovaná a štít zárověn.některé sekce:vězení,jídelna,místnost s bránou atd.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alteránská loď

je to antická lod.Je velice stará.Byla viděna ve filmu Archa Pravdy.Antikové ji použily k tomu aby unikly Orijum kteří je chtěly zničit.Má FTL pohon. A myslím si že je to přechudce Atlantis protože zpusob vzlítávání je stejny a taky to vypadá že je spíš na bydlení.

---------------------------------------------------------------------------------------------------Destiny

Je to nejstarší lod co se objevila v serialech Stargate.Je antického původu.Byla vyslána do mnoha galaxií.Nikdy neměla posádku vše řídilo asi uměla inteligence.Měla předávat informace o planetách na které byly rozsevací lodě.Na tuto lod se dá dostat pomocí 9 zámku.když tam přišla budoucí posádka Destiny tak lod byla v hrozném stavu.Naštestí lod je velice chytrá a poslala je na planetu na kterou potřebovaly.Energii si dobíjí z hvězd.Má také sebou raketoplány.


 

 

TOPlist